Figen Doğan, ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından verilen ACC unvanına sahip akredite koçtur. Ayrıca akredite bir kurumdan NLP Eğitimi tamamlamıştır. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme bölümünde tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi almıştır. Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi programında yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve bitirme tezini “Okul Yöneticilerinin Koçluk Becerilerini Uygulamalarının İşleri Üzerine Etkisi” başlığında yapmıştır.

“İnsan Kaynakları Yönetimi” ve “Finansman ve İşletme Yönetimi” eğitimlerini Hacettepe Üniversitesi Finansal Araştırmalar Merkezi’nde başarıyla tamamlamıştır. “Kök Neden Analizi”, “Stratejik Soru Sorma”, “Profesyonel Etki ve Mesleki İmaj” eğitimlerini Abbott Türkiye’den almış olan Figen Doğan, bu bilgi ve deneyimlerini koçluk ve eğitim alanındaki çalışmalarına taşımıştır. Profesyonel Koçluk Eğitimlerini 212 Derece Coaching & Training Akademi’de tamamlamış ve aynı kurumda eğitmen-koç olarak görev yapmıştır. İzgören Akademi’de aldığı Sunum Teknikleri eğitiminin ardından Eğitmen Uzmanlık Programı’nı tamamlamıştır. Figen Doğan aynı zamanda “Avucunuzdaki Kelebek” lisanslı eğitmeni olup Lego Serious Play Fasilitatör Sertifikasyonuna sahiptir. 

Figen Doğan, Etkili Sunum Teknikleri, Etkili İletişim Teknikleri, Takım Çalışması, Motivasyon başlıklarında eğitimler vermektedir. Proje kapsamında Değişen Dünya Gelişen Gençlik Akademisi’nde “İletişim Becerileri” eğitimi ile gençlerin iş yaşamında ihtiyaç duyabilecekleri çözüm odaklı iletişim becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Figen Doğan’ın LinkedIn profiline buradan ulaşabilirsiniz.