YELİZ MERCAN 

Yeliz Mercan, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuş ve yüksek lisans eğitimini University of Kent Psikoloji Okulu’nda Örgütsel Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır.

ABC Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nde başlayan profesyonel kariyerini Turkcell İletişim Hizmetleri Şirketi İnsan Kaynakları iş biriminde devam ettiren ve Yetenek Yönetimi, İK İş Ortaklığı, Ücret ve Ek Menfaatler gibi farklı departmanlarda ve farklı pozisyonlarda  görevler alan Yeliz Mercan  4,5 yıldır İrlanda merkezli Sigorta & Danışmanlık firması Willis Towers Watson’da “Merkez ve Doğu Avrupa & Türkiye İnsan Kaynakları Yöneticisi” olarak çalışmaya devam etmektedir. 

Yeliz Mercan, Değişen Dünya Gelişen Gençlik Projesi kapsamında düzenlenecek kariyer sohbetlerinde değişen iş dünyasını insan kaynakları gözü ile değerlendirecek. Gençlere kariyer hedeflerine ulaşmaları yolunda, yeni iş modelerine uygun olarak hangi beceleri geliştirmeleri ve nelere dikkat etmeleri gerektiğinden bahsedecek. 

“Geleceğin iş dünyasında nelere önem veriliyor? Gençlerin hangi yeteneklerini geliştirmeye ihtiyaçları var? Firmalar nasıl adaylar arıyor? İnsan kaynakları gözüyle iş yaşamında neler değişti?” gibi gençlerin merak ettiği birçok soruya Yeliz Mercan, tecrübe ve birikimiyle ışık tutacak. 

Yeliz Mercan’ın LinkedIn profiline buradan ulaşabilirsiniz.

 

TÜMAY ÜNAL

Tümay Ünal, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 2006 yılında onur derecesi ile mezun olmuştur. Eğitim hayatına Gazi Üniversitesi’nde yüksek lisans ile devam eden ve buradan da onur derecesiyle mezun olan Tümay Ünal,  2018 yılında başladığı Koç Üniversitesi İş İdaresi ve Yönetimi Yüksek Lisans programını ayrıca tamamlamıştır.  

13 yıllık profesyonel kariyerinde Türk Telekom ve Turkcell gibi dev iletişim şirketlerinde görevler alan Tümay Ünal şu anda Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.de  “Kamu Satış ve Devlet İlişkileri Direktörü” olarak çalışmaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Türkiye Telekomünikasyon Meclisi üyeliği ve Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nde  Türkiye Delegasyon üyeliklerini yapan ve sporla da yakından ilgilenen Tümay Ünal, Türkiye Kickboks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış İşler Başkanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine de devam etmektedir.

Tümay Ünal, Değişen Dünya Gelişen Gençlik Projesi kapsamında düzenlenecek kariyer sohbetlerinde özel sektörde kamu yönetimi ve satış konuları ile birlikte spor başlığı altında satranç ve kick boks ile ilgili soruları yanıtlayarak gençlere bilgi ve tecrübeleriyle ışık tutacak. 

Tümay Ünal’ın LinkedIn profiline buradan ulaşabilirsiniz. 

 

DOĞUKAN MERT EYİT

Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’ndeki lisans eğitimini 2012 yılında tamamlayan Doğukan  Mert Eyit, yüksek lisans eğitimini de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnteraktif Pazarlama üzerine yapmıştır. Üniversite hayatı boyunca Mindshare, Grey İstanbul gibi Türkiye’nin önde gelen medya şirketlerinde stajlar yapan Doğukan Mert Eyit, profesyonel hayatına 2012 yılında ISOBAR adlı interaktif reklam ajansında başlamıştır.

12 yıllık profesyonel kariyerinde 360+ Media Interaction, Buzz Interaction gibi Türkiye’nin önde gelen sosyal medya şirketlerinde yönetsel pozisyonlarda görevler alan Doğukan Mert Eyit  2018 yılında kurucu ortağı olarak Reaction Company’e hayat vermiştir.  Aynı zamanda Haberingo adlı yeni nesil habercilik ve medya yayıncılığı şirketinde “creative” ekibin lideri konumundadır.

Doğukan Mert Eyit, Değişen Dünya Gelişen Gençlik Projesi kapsamında düzenlenecek kariyer sohbetlerinde gençlerin reklamcılık, iletişim ve sosyal medya ile ilgili merak ettiği tüm konulara kendi bilgi ve tecrübeleriyle ışık tutacak.

Doğukan Mert Eyit’in LinkedIn profiline buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

ÖZGÜR ARDA

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu olan Özgür Arda,  yüksek lisans eğitimini ise Başkent Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlamıştır.  Profesyonel hayatında turizm, hizmet, teknoloji, eğitim, bilişim ve iletişim sektörlerinde farklı görevler alan  Özgür Arda, Avea, Turkcell, Sebit gibi  Türkiye’nin önde gelen bilişim ve iletişim firmalarında yönetsel sorumluluklar üstlenmiştir.  Etisan A.Ş. de Genel Müdürlük görevinin ardından kariyerine dünyaca ünlü İngiltere merkezli Nanomagnetics Instruments şirketinde uluslararası satış direktörü olarak devam eden Özgür Arda, 2018 yılında Glocal Advisory adlı yönetim ve danışmanlık şirketini kurmuştur.

Profesyonel deneyimlerine ek olarak sivil toplum ihtiyaçlarına da kayıtsız kalmayan Özgür Arda, 2016 yılında kurduğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devam ettirdiği Satış ve İş Geliştirme Derneği’nde özellikle gençlerin ve profesyonellerin gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetlerin de liderliğini yapmaya devam etmektedir. Özgür Arda, Değişen Dünya Gelişen Gençlik Akademisi’nde gençlerin değişim ve gelişim ihtiyaçları, satış, iş geliştirme gibi başlıklardaki deneyimlerini bizlerle paylaşacak. 

Özgür Arda’nın LinkedIn profiline buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

DR. SERHAN YILMAZ – Hikaye Anlatıcısı / Fütürist

İlköğrenimini TED Ankara Koleji, ortaöğrenimini ise Çankaya Milli Piyango Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Serhan Yılmaz, burslu olarak kazandığı Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü ile birlikte İşletme Bölümü’nden de yan dal yapmıştır. Eğitim hayatına ise Hacettepe Üniversitesi’nde tamamladığı Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı, International MBA Institute – İsviçre’de tamamladığı MBA – Management Derecesi ve Harvard Üniversitesi’nde tamamladığı Ticaret Hukuku programları ile devam etmiştir. Conley American Üniversitesi’de başladığı İşletme Yönetimi Doktora Programı ise 2020 yılında tamamlayarak doktor unvanını elde etmiştir.

Olimpiyat Isı firmasında Satış Yöneticiliği ile başlayan profesyonel kariyerini  Turkcell Superonline, Turkcell,  British American Tobacco, IBM Türkiye ve SAP Türkiye firmalarında başarı ile sürdüren Serhan Yılmaz, 2021 Mayıs  ayından itibaren dünyanın 8. Büyük teknoloji şirketi olan NTT Data’da Türkiye ve Ortadoğu bölgelerinden sorumlu Satış ve Dijitalleşme Direktörü olarak çalışmaktadır. Kendisi bunlara ek olarak, uzunca bir süredir eğitmen & hikaye anlatıcısı kimliğiyle seksenden fazla üniversitede, çalıştığı kurumlar ve Türkiye’nin önde gelen eğitim danışmanlığı firmalarında; satış, pazarlama, iletişim teknikleri, kişisel gelişim, kişisel farkındalık ve marka imajı, fütürizm, zaman yönetimi, ilişki yönetimi, yönetici koçluğu, mentorluk gibi farklı alanlarda, geniş kitlelere eğitim ve konferanslar vermektedir.

2016 yılından bu yana Türkiye Satış ve İş Geliştirme Derneği’nde Başkan Yardımcılığı, Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı’nda (TÜSİAV) Başdanışmanlık, TÜSİAD’da Temsilci Üyelilik ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Kongre Üyeliği görevlerini de yürüten Yılmaz; bunlara ek olarak farklı alanlarda da birçok STK’da aktif rol almaktadır. 

Dr. Serhan Yılmaz,  kariyer sohbetlerinde uluslararası ve global şirketleri hedefleyen gençleri, iş yaşamında dikkat etmeleri gereken tüm konularla ilgili bilgilendirecek ve tecrübesiyle bu konulara ışık tutacaktır. 

Serhan Yılmaz’ın LinkedIn profiline buradan ulaşabilirsiniz.

 

DİLARA FIRAT 

Dilara Fırat,  Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 2006 yılında onur derecesiyle mezun olmuştur.  Profesyonel hayatına ise Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde proje uzmanı olarak başlamıştır. Sonrasında Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon firmalarından biri olan Turk Telekom’ da “strateji ve iş geliştirme uzmanı” olarak kariyerine devam etmiştir.  Turk Telekom’da 15 milyon sterlinlik bir bütçe ile 700’den fazla KOBİ’ye yardım eden ödüllü bir girişimi başarıyla geliştirmiş ve uygulamıştır.

Telekomünikasyon sektöründeki başarılı 3 seneden sonra Fransa merkezli ilaç ve aşı üreticisi bir sağlık firması olan Sanofi’ de “İletişim ve Kurumsal Marka Yönetimi Koordinatörü” görevi ile farmakoloji sektörüne geçiş yapmıştır.  Sanofi’ deki 8 yıllık iş tecrübesinden sonra HIV, Hepatit B, Hepatit C ve grip tedavisinde kullanılan antiviral ilaçları araştırma ve geliştirmeye odaklanan ve merkezi Foster City, California’da bulunan Amerikan biyofarmasötik şirketi Gilead’da kariyerine devam etmiştir. Gilead Londra’da 20 Milyon Sterlinlik bir girişim olan RADIAN programını geliştirmiş  ve uygulamıştır. Bu programda Doğu Avrupa ve Orta Asya gibi ülkelerdeki yeni HIV enfeksiyonları ve AIDS ile ilgili hastalıklarından kaynaklı ölümleri araştırmak için Elton John Aids Vakfı ile birlikte çalışmıştır.

Profesyonel kariyeri ile paralel olarak sosyal sorumluluk, hak savunuculuğu gibi alanlarda da faaliyet gösteren Dilara Fırat, KAGİDER’ in yürüttüğü “Geleceğin Kadın Liderleri Projesi’nin” 8 yıl boyunca liderliğini yapmıştır ve hala hem Türkiye’de hem de yurtdışında bu tür projelere emek sarf etmeye devam etmektedir.

Dilara Fırat, Değişen Dünya Gelişen Gençlik Projesi kapsamında düzenlenecek olan kariyer sohbetlerinde Covid-19 ile beraber daha da önem kazanan “kurumsal sosyal sorumluluk” olgusunu ve bu bağlamda hem Türkiye’de hem de yurtdışında gelişen yeni kariyer olanaklarını siz gençlere aktaracak. Aynı zamanda değişen dünyada kurumlar için önemli olduğu kadar bireyler açısından da önem arz eden “itibar yönetimi” ile ilgili bilgi birikimi ve görüşlerini  bizlerle paylaşacak.

Kurumsal sosyal sorumluluk nedir? Covid-19 ile önem kazanan bu alanda ne gibi kariyer olanakları var? Yurtdışında kariyer yapmak isteyen gençler için yeni kariyer olanakları neler? gibi bir çok soruya Dilara Fırat, yıllara dayanan tecrübe ve birikimiyle ışık tutacak.

 

Dilara Fırat’ın LinkedIn profiline buradan ulaşabilirsiniz