Ufuk Okan Güvendiren, 1996 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. İkinci lisans eğitimi olarak İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde de eğitim almıştır. Hacettepe Üniversitesi Finansman Yönetimi programını başarıyla bitirmiştir. 

1997 yılından bu yana kazandığı tecrübe ve aldığı eğitimler doğrultusunda arabuluculuk, iş kanunu, personel ilişkileri, uyuşmazlık çözümleri, fayda yönetimi, performans yönetimi ve eğitim gelişimi gibi alanlarda uzmanlaşmıştır. 

Bu uzmanlık alanları doğrultusunda, Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere birçok kurum ve firmaya yarar sağlamıştır. Aynı zamanda uzmanlık alanları doğrultusunda Hacettepe Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi gibi kurumlarda konuşmacı ve moderatör olarak bulunmuştur. Proje kapsamında Değişen Dünya Gelişen Gençlik Akademisi’nde “Etkin Ekip Çalışması” eğitimi ile gençleri ekip çalışmasının önemi hakkında bilgilendirecek ve bu konuda gelişmelerine katkı sağlayacaktır.

Ufuk Okan Güvendiren’in LinkedIn profiline buradan ulaşabilirsiniz.